Archiwum
Zakładki:
;-)
Czytelnia
Ech, te kobiety
Fotograficzne
I faceci
Kuchnia
Salon z politykami
Składzik z szablonami
Teraz Kraków
W świecie szerokim
Wiedza wszelaka
> Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
czwartek, 28 sierpnia 2014

 Kraków, jak wiadomo, miastem maczet jest. Maczet i kibolstwa. Kibolstwu spod znaku Białej Gwiazdy, czyli Wisły jakiś czas temu postanowił wydać wojnę prezes klubu, Jacek Bednarz. Wydał wojnę i poległ. Został odwołany przez zarząd. Oficjalnie za porażki trasferowe - ale powiedzmy sobie szczerze - to ściema. Wszyscy wiedzą, że przegrał z kibolami, którzy domagali się jego dymisji, bojkotując mecze. Zarząd klubu powiedział jasno kibolom - róbta, co chceta. W ten sposób nigdy się tego nie wypleni.

 I jeszcze z piłkarskiego podwórka - oliwa sprawiedliwa. Celtic odpadł z Ligii Mistrzów. Na nic się zdały pozasportowe zabiegi. Choć niedopatrzenie Legii oczywiście było karygodne.

18:22, nie_taka_zla
Link Komentarze (2) »
środa, 27 sierpnia 2014

   do siebie w toku. Toczy się ten proces powoli. Tak powoli, że mnie to wkurza. Bo niby czuję się dobrze i wydaje mi się, że mogę góry przenosić, a tu organizm mówi - hola, hola, nie tak szybko złota rybko! No i siedzę w domu i jedyne, na co mnie stać, to ugotowanie obiadu i nastawienie prania. No, niefajnie.

 A poza tym, to jestem jak pewna telewizja - trwam. Trwam w zawieszeniu, czekając na wynik badania histo-patologicznego. Miał być dzisiaj. Ale nie było :-(

 Czyli nadal muszę trwać. Mam nr telefonu, pod który mam dzwonić, żeby się dowiedzieć, czy badanie już dotarło. I tyle. Wyniku telefonicznie nikt mi nie odczyta, muszę się zarejestrować, poczekać na termin i odebrać osobiście. Do luftu.

 Nic to - trwam.

 Aha - i zapytałam dziś, kiedy będę mogła wrócić na aerobik. Aerobik to taka nieco umowna nazwa, bo na zajęciach są ( w różnych proporcjach) elementy strethingu, BPU (brzuch pośladki uda), ćwiczenia z ciężarkami, taśmą, piłkami i elementy jogi. Wracając do naszych baranów - na zadane pytanie pani doktor odpowiedziała, że za 2-3 miesiące, ale należy wyłączyć ćwiczenia z ciężarkami i na brzuch :(. Czyli z aerobiki nici przez dłuższy czas.

 

15:00, nie_taka_zla
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 18 sierpnia 2014

 Dziękuję wszystkim za życzenia. Jestem w domu od piątku, dochodzę do siebie. Pozdrawiam.

11:33, nie_taka_zla
Link Komentarze (6) »
wtorek, 12 sierpnia 2014

 Dziś przylatuje Starsza, a jutro skoro świt udaję się do szpitala.

Gdybym powiedziała, że się nie boję (trochę), byłoby to kłamstwo.

14:49, nie_taka_zla
Link Komentarze (10) »
środa, 06 sierpnia 2014

 

22:38, nie_taka_zla
Link Komentarze (2) »

 No sama nie wiem ... Jestem w kropce. Odebrałam dziś wyniki badań (za które sobie zapłaciłam, bo lekarka nie czuła potrzeby ich zlecenia) i nie są dobre. Leukocyty co prawda w normie, ale hemoglobina i wszystkie wskaźniki czerwonokrwinkowe poniżej. A zabieg już w środę. Lekarka rodzinna na urlopie. Co zrobić - olać, jak ona? iść do innego lekarza? Muszę się zastanowić.

17:59, nie_taka_zla
Link Komentarze (4) »
wtorek, 05 sierpnia 2014

 Oznaką tego, że czuję się zupełnie dobrze po trzech tygodniach z temperaturą było to, że zaczęło mnie nosić. Zaczęłam od umycia okien i wyprania firanek i zasłon. Potem wybrałam się na zakupy na bazarek. W sobotę byłam na Gali operetki, a w niedzielę pojechałam do Krakowa. Tak, w Hucie nadal się tak mówi ;-).

 Muzeum Historyczne organizuje w wakacyjne weekendy cykl warsztatów "średniowiecze da się lubić". W tę niedzielę temat warsztatów brzmiał " Średniowiecznym szlakiem obronności".   

 

 

 

 

 Spotkanie rozpoczęło się w Barbakanie. Przewodnik starał się dostosować swoją opowieść do wieku uczestników, co było trudne, bo mieścił się on w przedziale 5-50 lat. Ale spoko, dał radę. Przymierzyłam rycerskie rękawice i zważyłam w dłoni miecze jedno- i dwuręczne oraz półtoraka. Szabla i karabela przy nich to piórka! Trzeba przyznać, że rycerze musieli mieć krzepę! A jeszcze większą ich konie. Taki rycerz w pełnej zbroi i z uzbrojeniem mógł ważyć, lekko licząc nawet 100 kg!

19:00, nie_taka_zla
Link Komentarze (5) »
sobota, 02 sierpnia 2014

Jak co roku odbyła się  Gala operetki w Alei Róż. Bardzo udany wieczór, pogoda wymarzona, piękna muzyka, piękne głosy. Ja czekałam na arię Tewjego "Gdybym był bogaty" ze "Skrzypka na dachu" i arię Sandora  "Wielka sława to żart" z "Barona cygańskiego". Pierwszą wykonał Ryszard Morka, drugą Bogusław Morka. Doskonale wykonali. Zresztą, wszystkie utwory były fantastyczne.