Archiwum
Zakładki:
;-)
Czytelnia
Ech, te kobiety
Fotograficzne
I faceci
Kuchnia
Salon z politykami
Składzik z szablonami
Teraz Kraków
W świecie szerokim
Wiedza wszelaka
> Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
poniedziałek, 27 kwietnia 2015

 Myślałam, że już nie będę spoglądać na kasztany, wypatrując, czy już zakwitły w kontekście matury. Ale życie pełne jest niespodzianek, więc w tym roku rzucam okiem. No i ... już-już prawie kwitną. Czas najwyższy, bo Młodszy za tydzień przystępuje do pierwszego egzaminu.

 O tym, że będzie zdawał maturę z niemieckiego, bo chce zacząć we wrześniu studiować drugi kierunek, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Ale że ot tak, dla sportu i z rozpędu zda sobie jeszcze raz angielski, łacinę i historię dowiedzieliśmy się, kiedy ze szkoły przyszedł list z zawiadomieniem o terminach. Hmm... lepiej późno już wcale, prawda? Mógł nas poinformować w dniu egzaminu, lub zgoła zupełnie po ogłoszeniu wyników.

W każdym razie - ma maturę z angielskiego (i certyfikat FC), z łaciny i zdaje jeszcze niemiecki, żeby mógł studiować portugalski - logiczne, no nie?

19:37, nie_taka_zla
Link Komentarze (5) »
środa, 22 kwietnia 2015

  "Mało casu krucafuks, mało casu" taki cytat za mną chodzi, ale nie mogę przypomnieć sobie jego źródła.  W każdym razie - po świątecznej zawierusze, po chwalebnym ukończeniu fuchy, po odrobieniu zaległych godzin w pracy - nadejszła (jak co roku) wiekopomna chwila zajęcia się pitu-pitu. Szczerze tego nienawidzę, ale - jak mus to mus. Zasiadłam więc z przygotowanymi dokumentami i filiżanką dobrej kawy do wypełniania. Od paru lat odliczam ulgę rodzinną na dzieci, zwrot przeznaczamy na urlop. W tym roku zonk! - ulgi nie będzie, bo dziecko pracowało cały rok i przekroczyło próg 6000.  Czyli zwrotu też nie będzie! a to nas urządził! ;-)

14:50, nie_taka_zla
Link Komentarze (5) »
wtorek, 14 kwietnia 2015

 Dzieje się, oj dzieje. W życiu córki, a więc w moim. Pojawiają się różne propozycje, możliwości, pomysły. Jedne drzwi się otwierają, inne zamykają, ale otwierają się nowe. A ona stoi w tym przeciągu (a przeciągi są bardzo niezdrowe!) i nie wie, w którą stronę ma pójść. Bo jeden krok pociąga za sobą następne, a jest zbyt wiele czynników, które te kroki determinują. 

 Ja chcę tylko jednego - cokolwiek zdecyduje, gdziekolwiek los ją rzuci - niech będzie szczęśliwa.

23:27, nie_taka_zla
Link Komentarze (3) »
piątek, 10 kwietnia 2015

Link do strony znajomej mi osoby, która próbuje co nieco dorobić 

http://www.notowany24.pl/author/notowany

Może ktoś skorzysta.

19:17, nie_taka_zla
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 kwietnia 2015

Wesołych świąt!

22:46, nie_taka_zla
Link Komentarze (2) »
środa, 01 kwietnia 2015

 Dziś prima aprilis, prawda?

 Tak, to będzie bardzo śmieszny dzień. Szczególnie dla szóstoklasistów (w tym mojego siostrzeńca), którzy będą pisać dziś egzaminy. Hurtem , jak leci ze wszystkiego, a co! Nie, no aż tak źle nie będzie, między częścią humanistyczno-matematyczną a  angielskim będzie przerwa. W szkole siostrzeńca dostaną na niej hamburgery. Jakiś pozytyw egzaminu ;-)

 Druga śmieszna sprawa - jadę do urzędu zarejestrować się jako bezrobotna. Jak to brzmi :-(

A potem jeszcze pojadę na pogrzeb. Mieć pogrzeb w prima aprilis - cóż za ironia.

07:50, nie_taka_zla
Link Komentarze (1) »