Archiwum
Zakładki:
;-)
Czytelnia
Ech, te kobiety
Fotograficzne
I faceci
Kuchnia
Salon z politykami
Składzik z szablonami
Teraz Kraków
W świecie szerokim
Wiedza wszelaka
> Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
poniedziałek, 30 marca 2009

   W sobotę całkiem niespodziewanie, a nawet powiedziałabym znienacka, stałam się właścicielką dwóch kamyków - zawieszek. Dałam się porwać siostrze, która miała dwa bilety na giełdę minerałów i wyrobów jubilerskich. Skończyło się na dwóch kamykach, bo porwana spontanicznie, nie sprawdziłam nawet, jak tam się przedstawia sytuacja w portfelu. Cóż, przedstawiała się cienko. Ale naogladawszy się różności, ostrzę sobie ząbki na następną giełdę ;-)

 Mam słabość do różnych odcieni zieleni, więc kamienie w tej tonacji. Agat  mszysty - zieleń prawie butelkowa, ale taka jakby zamglona; chryzokola - zieleń wpadająca w turkus.

 A że tam, gdzie kamienie, tam i magia ;-) więc sprawdziłam sobie "magiczne" właściwości rzeczonych.

 Chryzokola wpływa na nabranie pewności siebie, pomaga żyć zgodnie ze swoją wewnętrzną prawdą, wzmaga siłę wewnętrzną. Ma zbawienne działanie dla ukojenia systemu nerwowego, uspokaja, przybliża człowieka energetycznie do matki Ziemi. Noszenie chryzokoli przy sobie pomaga uzyskać wewnętrzną równowagę i odnaleźć się.

 Agat mszysty przez Indian był uważany za kamień mocy, używano go do wzmacniania siły wojowników i zabezpieczania przed wrogiem. W dzisiejszych czasach ten kamień poleca się ludziom o niskim poczuciu wartości i ludziom poszukującym pracy, szczególnie takim którzy boją się rozmów kwalifikacyjnych. Agat mszysty przyciąga bogactwo i obfitość, daje siłę przebicia, zwiększa skuteczność działania w każdej dziedzinie. To kamień na stresy, bloki w komunikacji  i depresyjne myśli - poprawia samoocenę, uwypukla zalety charakteru i dodaje optymizmu. Na poziomie duchowym ten kamień połączony z naturą odnawia duszę i pozwala zobaczyć piękno we wszystkim czego się doświadcza.

 No i proszę - wszystko się zgadza ;-). Tego mi właśnie trzeba.

 Zwłasza ta chryzokola do mnie przemawiała. Przechodziłam koło niej kilka razy, a ona mnie wołała - weź mnie, weź mnie!

18:23, nie_taka_zla
Link Komentarze (6) »
piątek, 27 marca 2009

 Najważniejszy jest plan. Dobry plan to podstawa.

Realizacja planu to już insza inszość.

No to przystępuję do opracowania konspektu tego pięknego, wolnego dnia.

08:44, nie_taka_zla
Link Komentarze (8) »
piątek, 20 marca 2009

   Pierwsza była mama, która oznajmiła mi, że w sobotę przyjdę i umyję jej ściany. Tak, tak. Nie zapytała, czy mogę, nie poprosiła. Ona już postanowiła.

 Potem był mąż. On wybadał grunt, pytając podchytliwie, co planuję na sobotę, a następnie zasugerował wspólnie zrobione porządki w szafce z dokumentami. W sobotę.

 Następna w kolejce ustawiła się córka. Czy mogę iść z nią na zakupy. W sobotę.

 Czekam jeszcze na propozycję ze strony syna oraz na zapowiedzianą od dawna fuchę od koleżanki.

 Ta sobota powinna być z gumy, albo ja stanowczo powinnam się sklonować. Po jednym kloniku dla każdego, niechaj idą i czynią swoją powinność.

 A ja sama w tym czasie pójdę sobie na jogę, na kawę z koleżanką, a potem założę ciepłe skarpetki, dresik, wezmę kocyk i dobrą książkę i udam się na kanapę. O!

09:16, nie_taka_zla
Link Komentarze (8) »
środa, 18 marca 2009
erzebet nominowała mnie do   (dziękuję, dziękuję)

Zasady nominacji:

1. umieszczamy logo na swoim blogu,
2. wrzucamy namiar na blog osoby, od której otrzymaliśmy nagrodę,
3. nominujemy co najmniej 7 innych blogów,
4. podajemy linki do tych blogów,
5. nominowanym osobom zostawiamy komentarze z informacją o nominacji

Moje typy? - wystarczy rzucić okiem na zakładki.

Ale wsród tych równych sobie, są jeszcze równiejsi

Daria

Iksińska

Literatka

Odwodnik

Towary

Pawian

Zabociek

 Dlaczego oni? A bo tak mi się podoba, o!

18:40, nie_taka_zla
Link Komentarze (3) »

  ... jak mawiali starożytni Rosjanie.

  Postanowiłam w ubiegłym tygodniu, że pozwolę odpocząć blogowej ludzkości od czytania smętnych notek. A inne mi ostatnio nie wychodzą.

 Niestety, niestety dotkliwy spadek formy psychicznej trwa, apogeum osiągnął w ubiegłym tygodniu właśnie. Mogłabym zaśpiewać razem z Lindą "szalenie delikatna jestem na kacu". Z tym, że o ile on mówi o kacu poalkoholowym, o tyle mnie gnębi moralny. Z powodu? Z powodu, że "nie może złych owoców drzewo dobre wydawać, ani drzewo złe owoców dobrych wydawać nie może". Czyli że gnębi mnie sprawa rozwodu córki. Bo zachowała się nieodpowiedzialnie i niedojrzale i strasznie egoistycznie. A dlaczego? A bo widocznie tak ją wychowałam. Więc cały tydzień wałkowania tematu. Przy tych rozmowach zachowywałam twarz. Natomiast gdy jej nie było, byle co, piosenka w radiu, jedno słowo, pół skojarzenia - wywoływały łzy. A gdy już wypłynęła jedna, inne podążały uparcie jej tropem. Najgorzej było w piątek, kiedy - po raz kolejny zresztą - dostałam dowody na to, że są osoby, które są mi życzliwe i przejmują się moimi problemami. Zawsze mnie mnie to dziwi. Ich słowa i gesty wywołały prawdziwy potok łez. Dobrze, że jednakowoż trzeba było się zająć pracą, bo ani chybi byłaby powódź.

  

 No ale zaczynam się zbierać. Myśleć. Może teraz robię błąd. Może za bardzo staram się wtłoczyć ją w ramy, które nie są jej. Może ona ma rację.

 Może. Ale dlaczego nie uwierzyła mi, kiedy mówiłam jej, że to małżeństwo MOŻE tak wyglądać. Czy naprawdę musiała SAMA włożyć rękę w ogień, żeby przyznać mi rację, że parzy?

18:29, nie_taka_zla
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 16 marca 2009

 sobie zafundowałam. Nie poszłam do pracy. Usprawiedliwieniem dla prawie całodziennego wylegiwania się jest stan podgorączkowy, chroniczny ból gardła, oraz zatok i stawów.

17:00, nie_taka_zla
Link Komentarze (3) »
sobota, 07 marca 2009

23:15, nie_taka_zla
Link Komentarze (5) »
piątek, 06 marca 2009

w samozadręczaniu się doszłam prawie do perfekcji

gdyby były organizowane mistrzostwa w tej dziedzinie, miałabym dużą szansę na medal

09:43, nie_taka_zla
Link Komentarze (5) »
środa, 04 marca 2009
 chciałabym cofnąć czas
13:51, nie_taka_zla
Link Komentarze (6) »