Archiwum
Zakładki:
;-)
Czytelnia
Ech, te kobiety
Fotograficzne
I faceci
Kuchnia
Salon z politykami
Składzik z szablonami
Teraz Kraków
W świecie szerokim
Wiedza wszelaka
> Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Jeśli czegoś chcesz, znajdziesz sposób. Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód.
niedziela, 22 lutego 2015

 Macie tak? - czegoś nie możecie znaleźć, szukacie, szukacie, w końcu mówicie na głos - a gdzież to, do takiej owakiej jest? I w tym momencie rzecz się ukazuje Waszym oczom. Albo macie jakiś problem. Szukacie rozwiązania. W momencie wypowiedzenia myśli na głos przychodzi nagłe olśnienie - już wiecie co i jak. Czekacie na coś, a to nie następuje. Bo czekacie po cichu. Wypowiedziane na głos - staje się.

 Mnie to zjawisko spotkało ostatnio, przy okazji mojej fuchy. Zależy mi na niej, bo teraz każdy dodatkowy grosz się przyda, a z tej fuchy powinien być całkiem niezły. W każdym razie - czekałam, czekałam i nic. Wyżaliłam się na blogasku - i zonk! następnego dnia dostałam materiały podkładowe. 

 O rany! - nie dziwię się, że tak długo trwało przygotowanie ich. To naprawdę spory projekt, będzie dużo pracy. Oczywiście natychmiast mi się odechciało, wyszukiwałam, co by tu jeszcze zrobić, żeby się nie zająć się fuchą. No, ale "sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało". Trza się brać do roboty!

11:53, nie_taka_zla
Link Komentarze (6) »
czwartek, 19 lutego 2015

 Przetarg, od którego zależy być albo nie być naszego biura nadal nierozstrzygnięty, a przynajmniej wiadomość o tym do nas nie dotarła. Czekam.

 Codziennie przeglądam portale dla poszukujących pracy. W moim zawodzie - marnie. No, chyba że chciałabym dojeżdżać na Śląsk albo przeprowadzić się do Warszawy albo do Gdańska. Z związku z tym wysyłam aplikacje na oferty, których wymagania ewentualnie mogłabym spełnić. Żadnej odpowiedzi. Czekam.

 W październiku koleżanka zapytała, czy chcę wziąć fuchę. Miała rozpocząć się w połowie listopada. W międzyczasie zmienił się zakres projektu. Kiedy w grudniu nic mi nie mówiła, pomyślałam, że zrobiła go sama. Ale nie, po świętach zapytała, czy nadal jestem zainteresowana. Owszem, jestem. Miałam zacząć w połowie stycznia. Tydzień temu stwierdziła, że wyda mi materiały przed swoim wyjazdem na ferie. Pojechała, materiałów niet. Czekam.

 

19:28, nie_taka_zla
Link Komentarze (2) »
środa, 18 lutego 2015

Moja nowa  zabawka

strona do nauki języków. Wszelakich. Na razie jest prosto, bo wygrzebuję z zakamarków pamięci przykurzoną i zarośniętą pajęczyną znajomość podstaw języka angielskiego. Zobaczymy, czy zapał mi nie przejdzie, kiedy dotrę do materiału, który będzie dla mnie nowy.

 

19:12, nie_taka_zla
Link Komentarze (4) »
czwartek, 12 lutego 2015

 Stan na godz. 10:28 - jeden duży i jeden mały

A u Was?

10:29, nie_taka_zla
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 09 lutego 2015

 Już miałam napisać notkę o czymś innym niż o pracy, ale się kurcze nie da. Rozstrzygnięcie przetargu nie wiadomo kiedy, gdyż albowiem w piątek zmienione zostały założenia. Jednym słowem cholera wie kiedy zapadnie jakaś decyzja (jakaś decyzja na tak dla nas, innej nie biorę pod uwagę).

 W dodatku w firmie męża bardzo niezdrowa atmosfera,  nie wiadomo, jak to się skończy. Jeżeli on także straci pracę, to będziemy tynk ze ścian obgryzać :-(

18:12, nie_taka_zla
Link Komentarze (3) »
czwartek, 05 lutego 2015

 "(...)  niestety, ciemni ludzie z ulicy są pełni przesądów i twierdzą, że magiczne cudzoziemskie lekarstwa wyrabiane są z oczu, serc i wątrób istot ludzkich, więc po to właśnie (..) potrzebują tych dzieci."

Czy czegoś Wam to nie przypomina?

 Cytat z książki Pearl S. Buck "Cesarzowa" - akcja rozgrywa się w Chinach, w czasie panowania ostatniej wielkiej władczyni Chin - cesarzowej Tz'u Si (Cixi). Były to bardzo burzliwe czasy, co związane było między innymi ekspansją państw europejskich i ich misjonarzy.

 

 

 

16:46, nie_taka_zla
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 lutego 2015

 Kciuk na razie nie poszedł ani w dół, ani w górę. Trzeba czekać.

 Pocieszające jest to, że szefowa złożyła już trzecią ofertę, która według wykonawcy jest "prawie pewna". Prawie robi różnicę. Zobaczymy. W każdym razie jest jakiś ruch, może coś się z tego urodzi.

18:20, nie_taka_zla
Link Komentarze (2) »